Reakce smíchání Coca Coly a mléka – domácí pokus, co se stane?

Na webu je několik videí, kde najdete reakci smíšené Coca Coly a mléka. Do láhve s kolou nalijte trochu mléka a po pár hodinách uvidíte tu reakci. Mléko na sebe naváže od kyseliny fosforečné po barviva všechno co šlo z celého nápoje. Takto těžká vazba látek, která probíhá ..

19 letý Holanďan vymyslel způsob, jak vyčistit oceány od tun odpadu

Jen 19 letý mladík z Holandska, Boyana Slat, způsobil převrat v oblasti čištění oceánů. Svět se poslední desetiletí již několikrát přesvědčil o zničujícím dopadu lhostejnosti v oblasti nakládání s odpady. Podařilo se mu navrhnout zařízení s dlouhými ukotvenými rameny, ..

V rakouském Linci redukují holuby, dostávají antikoncepci

Něco takového sice zní zvláštně, ale po více než 10 letech od nasazení antikoncepce se počet přemnožených holubů v rakouském městě Linc snížil o více než polovinu z původního počtu odhadovaných 20 000 holubů. Problém, se kterým se setkává snad každé velké město je ..

Miliardář Clive Palmer plánuje postavit kopii Titanicu v Číně

Australský miliardář Clive Palmer se chce proslavit opravdu zvláštním způsobem. Jelikož pracuje v těžebním průmyslu a má úzké obchodní styky s Čínou, právě v Číně oslovil stavitele lodí, aby mu pomohli zrealizovat jeho sen. Vždy ho fascinoval příběh lodi Titanic a proto ..

Kategorie

Přihlašte se k odběru